2011 in books: Part 2 / Kitaplarla 2011: 2'nci Bölüm

1.04.2012

Welcome to Part 2 of my '2011 in books' posts. You can have a look at Part 1 here.
***
Kitaplarla 2011'in 2'nci yazısına hoş geldiniz! İlkini buradan okuyabilirsiniz.

Click on the titles to read my reviews. / Yorumlarımı okumak için başlıklara tıklayınız.
COMMENTS/YORUMLAR:
My favorites out of this bunch are The Blackberry Bush, No One Writes to the Colonel, Room, the Insider's Guide and Shibumi. The Blackberry Bush is a YA novel full of hope and lovely coincidences. I remember feeling feeling positive and happy after I was done reading it. Room is quite the opposite-- based on a true story, it's heart-breaking and rather nerve-wrecking. The Insider's Guide is definitely a must-read for everyone who loves the Black Dagger Brotherhood. You can definitely find out a lot more about the brothers and their world. Shibumi was ridiculous at times, but I very much enjoyed the story and the excitement.
***
Bu gruptan favorilerim The Blackberry Bush, Albaya Mektup Yok, Oda, J.R. Ward'un kitabı ve Şibumi. The Blackberry Bush'u bana yazar kendisi gönderdi. Çok pozitif ve umut dolu bir gençlik kitabı. Türkçe'ye çevirilmesiyle ilgilenen bir yayınevi var diyordu. Umarım yakında çevirilir çünkü cidden herkesin okuyup mutlu olması gereken bir kitap. Oda ise tam tersi hisler uyandırıyor insanda. Gerçek bir öyküyü baz alıyor kitap ve insanın sinirini bozuyor açıkçası. J.R. Ward'un Black Dagger Brotherhood kardeşliğinin perde arkasını ele alan kitabı da şahaneydi. Zaten abuk subuk vampir kitapları dahi Türkçe'ye çevirilirken bunları niye çevirmiyorlar anlamıyorum. Şibumi'nin ise 'yok artık!' veya 'oha!' dedirten pek çok yeri vardı ancak bence oldukça heyecanlı bir hikayeydi.


Little Bee I wasn't 100% content with. I guess the ending of the story quite bugged me. Owl in Love I've marked as a 'waste of time.' I feel bad saying this about any book, but I disliked it a great deal. For Esther's Inheritance, which was a very interesting read, I couldn't write a review because I'm clueless about the time and location it takes place in. I have a feeling certain things in the book had to do with that history.
***
Küçük Arı da tam olmamış gibi geldi bana. Sonuna da bir gıcık oldum. Owl in Love (Aşık Baykuş) da zaman kaybı olarak nitelendireceğim kitaplardan. Özellikle kitaplar söz konusu olduğunda böyle yorumlar yapmayı hiç sevmiyorum ancak cidden hiç ama hiç sevmedim, sevemedi bu kitabı. Ester's Inheritance (Esther'in Mirası) kısa, değişik ve güzel bir kitaptı. Ona bir eleştiri yazamadım çünkü hikayenin geçtiği zaman ve yer hakkında en ufak bir fikrim yoktu. Kişilere odaklanan bir kitap olmasına rağmen aralarda tarihle ilgili bir şeylerin olduğunu hissettim. Okumamın ardından da araştırmaya üşendim sanırım.

No comments:

Post a Comment

Blog Design by Nudge Media Design | Powered by Blogger

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.
Header'ımı sevgili kardeşim Jaffar yaptı.