ÜKG KAPAK TANITIMI: RUHUN ATEŞİ (ATEŞ DİZİSİ II) - Rita Hunter

7.11.2013

ÜKG'nin ikinci Kapak Tanıtımına hoş geldiniz! Bu sefer çok sevilen, herkesin "abla" diye hitap ettiği bir Türk yazarla karşınızdayız! Ateş Dizisi'nin yazarı, Rita Hunter takma adıyla yazan Zeynep Avcı Ataş.

ÜKG olarak bize bu önceliği verdiği için kendisine teşekkür ediyor, sizleri serinin ikinci kitabının kapağı ve tanıtım metniyle baş başa bırakıyoruz.

Ateş Dizisi 2. kitabının tanıtımı ve kapağı ile karşınızdayız!
Kitap Tanıtımı
Sophie Langford çileden çıktığında birilerinin hayatı kökten değişecekti…
Sevgi dolu bir ailede büyüyen Sophie’nin huzur, zenginlik ve bolca sıradanlıkla geçen hayatındaki tek renk, seneler önce bir kazada ailesini kaybeden kuzeni Liliana’ydı.
Ailesine katıldığı ilk günden itibaren anne ve babasının sevgisi de dahil, ona ait her şey üzerinde sinsice hak iddia eden kuzenini kabullendiğini sanıyordu Sophie. Hatta Liliana baş döndüren güzelliğiyle ilk aşkını elinden aldığında bile bu kabulleniş elini kolunu bağlamıştı çünkü o, babasına Liliana’ya asla kızmayacağına ve onu seveceğine dair söz vermişti.
Ne var ki sabrının da sınırları vardı ve bir gün o sınırlar küçük bir olayla ortadan kalktığında Sophie’nin aklındaki tek şey, kuzeninin meydan okuyuşuydu.
“Âşık olacağım o erkeği bulduğumda sen de onu baştan çıkarmayı dene… Tabi eğer becerebilirsen…” demişti kuzeni. Eh madem istediği buydu…
Leighton Kontu Brendan Blackmore… Kibirli, buz gibi ve ulaşılmaz bir soylu. İnsanda merak, heyecan ve nefret uyandıran onca meziyete sahip bu adamın ilgisini çekmek göründüğünden çok daha zordu. Üstelik o ve Liliana birbirlerinden fazlasıyla hoşlanıyorlardı. Ancak Sophie kararlılığının önüne hiçbir kuvvetin çıkmasına izin veremezdi çünkü Liliana başına gelecekleri çoktan hak etmişti. Üstelik Brendan Blackmore’u her gördüğünde hissettiği kalp çarpıntısı ve umutsuz arzu başka hiçbir teşvike yer bırakmayacak kadar güçlü ama bir o kadar da ürkütücüydü.
Sophie’ye göre Brendan’a dokunmak buzla yanmaktı ve Sophie ciddi anlamda yanmak istiyordu.
İkisini bir araya getiren skandal, onları artık geri dönüşü olmayan yola soktuğunda Sophie ya pes edecek, ya da imkânsız gibi görünse de mutluluk için sonuna kadar direnecekti.

Rita Hunter'ın şu an üç kitabı bulunuyor.

Facebook Fan Sayfası: 

RİTA HUNTER HAKKINDA:
08.08.80’de Zonguldak’ta doğdu. Doğduğu gün Kadir gecesine tekabül etmesine rağmen, çoğu zaman “ Kadir gecesi doğmuş bu kız” diyeni pek olmamıştır. Çocukluğuna bakınca kitap ya da ufacık bir kompozisyon yazma potansiyeli taşıdığını kimse söyleyemezdi. 


İlkokul, ortaokul ve liseyi Zonguldak’ta okudu. Özellikle lise dönemimde, üniversiteyi kazanmaktan daha mühim gördüğü zengin bir Barbara Cartland koleksiyonuna sahip oldu. Zonguldak’ı çok sevdi ve orayı öyle çok benimsedi ki her zaman orada yaşayacağına inandı. Ta ki bir azim gelip üniversiteyi kazanana kadar.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdiğinde de çok sayıda kitap okumuş olmasına rağmen, yine de bir şeyler yazabilmek için eline kalem aldığı söylenemezdi. En büyük sevdalarından biri, hâlâ devam eden geometri ve matematikti...

No comments:

Post a Comment

Blog Design by Nudge Media Design | Powered by Blogger

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.
Header'ımı sevgili kardeşim Jaffar yaptı.