22. ÜKG Turu: Kış Masalı || Mark Helprin - Yazar Hakkında + Çekiliş

3.07.2014

22'NCİ ÜKG BLOG TURUNA HOŞ GELDİNİZ!

Bugün 67 yaşında olan Mark Helprin, herhangi bir edebi hareketin parçası olarak görülmüyor. Time dergisi, yazarın "kendi yolunu aydınlattığını" belirtiyor. Helprin, kitaplarının yanı sıra akademik eğitimi, orduya hizmeti, uzun yıllar gazeteci olarak çalışması, politikada yer almasıyla da hakkından oldukça söz ettirmiş bir yazar.

1947 doğumlu Helprin, Hudson ve British West Indies'de büyümüş. Harvard üniversitesinde okuduktan ve yine Harvard'da master yaptıktan sonra Oxford, Princeton ve Columbia üniversitelerinde eğitimine devam etmiş. Helprin, romanların yanı sıra The New York Times'ın da aralarında bulunduğu .eşitli yayınlarda politikaya yönelik yazılar da yazıyor. Kendisi, öyküleriyle ise benim de kişisel favorilerim arasında yer alan The New Yorker ve The Paris Review gibi yayınlarda da yer almış. O kadar ama o kadar çok yazmış ki, bunların tam bir listesini buradan indirebiliyorsunuz

Son olarak, tur kitabımız olan Kış Masalı, aşağıda gördüğünüz kağıtta yer alan karalamalar olarak ortaya çıkmış: No comments:

Post a Comment

Blog Design by Nudge Media Design | Powered by Blogger

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.
Header'ımı sevgili kardeşim Jaffar yaptı.